: Časopis Lifelong Learning

Az életen át tartó tanulás fontos csehországi periodikája.A brnoi Mendel Egyetem kiadványként és elektronikusan is megjelenő, az életen át tartó tanulás kérdéseit felölelő folyóiratát 2011-ben alapították.Elfogadott, nem impakt faktort biztosító folyóiratként tartják számon kiadói, feldolgozza az EBSCO nemzetközi adatbázis is. Hazai és külföldi szerzők írásait fogadják.

A 2015. évi 1. szám tartalma (a jeles cseh szerzők az életciklusok, a munka és munkanélküliség , a szabadidő világát járják körül tanulmányaikban):

Pavlov ­– Súčasnosť a perspektívyteórievýchovydospelých v sústaveandragogickýchvied;

L. Řezáčová – „Životnícykly“ vzdělávacích a rozvojovýchpotřeb;

T. Chochole – Významfunkčnígramotnosti v souvislosti se změnami v oblastitrhupráce;

T. Mirovský, V. Hošek, M. Šauerová – Analýzavývojemožnostívzdělávánídospělých v oblasti wellness jakovýchodisko pro budovánívědecképlatformyoboru Wellness v Českérepublice;

R. Adamczyk – Celoživotníučení a vzdělávánísester: přítomnost, výzkum a vize.

A szerkesztő bizottság elnöke: Dana Linhartová, főszerkesztő: Petr Hlaďo.

Honlapjukon az archívum követhető: http://lifelonglearning.mendelu.cz/25882-redakce-a-redakcni-rada

Beküldte Petr Hlad’o főszerkesztő. lifelonglearning@mendelu.cz

jún 2015