: Ifjúságügyi Kongresszus Komáromban – augusztus 26-27.

Széles szakmai-társadalmi összefogással szervezték a Selye János Egyetemen – immár a két év előtti Kazinczy utcai előzmények után másodízben – az interdiszciplináris ifjúsági szakma nagyszabású eszmecseréjét.

A rendezvényt fontos előadással és személyes jelenléttel tisztelte meg Ferge Zsuzsa professzor a civil közösségek fontosságáról szólván. Krémer Balázs az ifjúság körében tapasztalt új szociológiai jelenségekről beszélt, Radó Péter az iskola rejtett tantervét jelölte meg az állampolgári nevelés alapfeltételének, Ritók Nóra megrázó térképet rajzolt a mélyszegénységben élő családokról. A műhelymunkák után a záró plenáris ülésen Vass Vilmos a kreativitásról, Salamon Eszter az átfogó európai ifjúságpolitika szükségességéről beszélt. Erdős Virág mozgósító hatású verseivel zárult a rendezvény, melynek anyaga kötetben megjelenik.

Beküldte: Nagy Ádám habilitált egyetemi docens, Komarno, a szervezőbizottság elnöke. adam@nagydr.hu

ápr 2017