: Konferencia az interkulturális nevelésről

Mobilities, Transitions, Transformations – Intercultural education at the crossroads címmel közös konferenciát szervez az ELTE PPK Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Intézete és az International Associaton for Intercultural Education szervezet 2016. szeptember 5–9. között.

A konferencia fő témái között említhetjük az interkulturális oktatást; az egészségügy, az oktatás és az egyéb szolgáltatásokban az interkulturalitás gyakorlatát; a társadalmi egyenlőtlenségeket; a migrációs folyamatokat; valamint a társadalmi mobilitás és az oktatás kapcsolatát. Itt már a laikusok számára is érdekesnek ígérkezik a program, pláne még a szakmabelieknek, hiszen igen aktuális és egyben fontos témákat is érint. A rendezvényen többek között előad Jagdish Gundara (University College London), Yun-Kyung Cha (Korean Association for Multicultural Education, School of Education at Hanyang University in Seoul), James A. Banks (University of Washington), Audrey Osler (University College of South East Norway; University of Leeds), Paul Gorski (New Century College; George Manson University), valamint Nguyen Luu Lan Anh és Boreczky Ágnes (ELTE Interkulturális Pedagógiai és Pszichológiai Intézet).

Forrás: A konferencia szervezőbizottsága. iaie.budapest@gmail.com.

ápr 2017
ROVAT Konferencia